Jak dopasować meble do wieku dziecka?

Wraz z wiekiem nasza pociecha potrzebuje nie tylko zmian w odżywianiu czy też nowych bodźców do rozwoju intelektualnego. Niezwykle ważna jest również kwestia doboru odpowiednich mebli dziecięcych tak, aby perfekcyjnie dopasowywały się one do aktualnego poziomu rozwoju malucha. Innych mebli będzie bowiem potrzebował maluch uczący się chodzić czy też dwulatek, innych przedszkolak, a jeszcze innych uczeń szkoły podstawowej. Przyjrzyjmy się najważniejszym właściwościom poszczególnych grup mebli dziecięcych.

Dla maluchów – pojemna skrzynia na zabawki

Najmłodsze maluchy, mniej więcej do ukończenia trzeciego roku życia, potrzebują do zabawy przede wszystkim zabawek rozwojowych o sporych rozmiarach. Ograniczenie to wynika z faktu, iż mniejsze przedmioty są dla nich potencjalnie niebezpieczne, gdyż mogłyby zostać przez przypadek połknięte. Duże pluszaki czy też drewniane klocki wymagają sporo przestrzeni do ich przechowywania. Dlatego u najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzi się pojemna skrzynia na zabawki, do której bez trudu zmieszczą się nawet zabawki o sporych gabarytach.

Dla przedszkolaków – meble ze schowkami

Przedszkolaki podczas zabaw bardzo dużo uwagi poświęcają doskonaleniu takich umiejętności manualnych jak rysowanie, malowanie czy też lepienie z plasteliny. Dlatego meblując pokoik kilkulatka, zaopatrujemy go w wygodny stolik wraz z krzesełkami, przy którym mógłby oddawać się tym czynnościom. Jeśli dodatkowo zależy nam na komfortowym miejscu do przechowywania kredek, mazaków czy też farbek, warto postawić na mebelki ze sprytnymi schowkami pod blatem stolików oraz w siedziskach krzesełek.

Dla uczniów szkoły podstawowej – meble rosnące wraz z dzieckiem

Dziecko, które rozpoczyna naukę w szkole, potrzebuje miejsca do nauki, w którym będzie mogło odrabiać lekcje, czytać książki i w komfortowych warunkach ćwiczyć pisanie. Ponieważ dzieci w tym okresie swojego rozwoju szybko rosną, konwencjonalne meble mogą szybko okazać się niewygodne. Warto w związku z tym zdecydować się na nowatorskie biurko, które dzięki regulowanej wysokości rośnie wraz z dzieckiem, perfekcyjnie dopasowując się do jego szybkiego wzrostu.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Produkty
Koszyk
Szybki kontakt

KidsMebel

E-mail: kidsmebel.info@gmail.com

Tel. 533551849

Tel. 500193863